Skąd ci akwizytorzy?

W ostatnim czasie w Rzeszowie zauważalny jest znaczny przyrost liczby biur firm ubezpieczeniowych , a co za tym idzie wzrost liczby agentów lub po prostu akwizytorów, krążących po mieście i okolicach w celu sprzedaży różnych ubezpieczenia_6produktów finansowych. Dlatego postanowiłem napisać kilka wskazówek i porad jak radzić sobie z takimi osobami, tzn. jak rozpoznać czy dana osoba jest kompetentna i jak nie dać się nabrać na ‚kolorowe słówka’.

Wybór kompetentnego doradcy lub samej firmy nie jest łatwy

Obecnie wiele osób nazywa się doradcami finansowymi. Nie można ich zliczyć, bo nie jest prowadzony rejestr agentów. Doradcą ma możliwość nazywać się każdy. Ustawa ani inne przepisy nie regulują tego zawodu. Do trudnienia sę tym zawodem nie trzeba ani wykształcenia ani państwowej licencji. Dlatego jakość świadczonych przez te osoby usług może pozostawiać wiele do życzenia. Są oczywiście oświadczeni i kompetentni doradcy, jednak można też trafić na osobę, która z finansami ma mniej wspólnego niż klient. Taki gość po prostu został zmobilizowany przez wizję dużych prowizji i idzie wytrwale od mieszkania do mieszkania i liczy że oczaruje kogoś wyuczonym tekstem. Skoro takie osoby wciąż chodzą oznacza, że czasem im się udaje…

Ktoś do nas dzwoni…

Doradcy poszukują klientów metodą poleceń. To bardzo dobra metoda, polega na tym, że kiedy klient ubezpiecza się i jest zadowolony z doradztwa, to podaje kontakt do innych potencjalnych klientów – swoich znajomych, rodziny, aby umożliwić im podobne spotkanie. Niewątpliwą zaletą jest tutaj fakt, że rodzina, czy znajomi nie podaliby naszych danych naciągaczom, czy kiepskim doradcom… no chyba, że ktoś nas nie lubi.

Doradca dzwoniąc zwykle podaje dane osoby, która nas poleciła i udostępniła numer telefonu. Wtedy można rzeszów_3oczywiście skontaktować się z osoba, która nas rekomendowała i zapytać czy takie spotkanie może być korzystne i czy można zaufać danemu doradcy.

Na spotkaniu

Dobrze było by, gdyby oboje małżonków  uczestniczyło w spotkaniu. Doradca finansowy ubezpieczeniowy powinien zacząć od analizy finansowo emerytalnej po to, aby wybadać jakie obecne i przyszłe potrzeby finansowe ma rodzina. Pozwoli mu to na dobór odpowiedniego rozwiązania w postaci ubezpieczenia bądź też inwestycji. W trakcie analizy doradca zadaje szereg pytań dotyczących finansów.  Dobrze jest, jeśli pytania doradcy są szczegółowe – znaczy to, że zależy mu na wychwyceniu potrzeb klientów.

Doradcy również powinno zadawać się pytania. Warto więc zapytać, ile produktów firma ubezpieczeniowa ma w swojej ofercie, ilu ma klientów i od jak dawna działa na rynku. Zawsze może się przecież zdarzyć, że trafił do nas nie doradca, a sprzedawca jednego kredytu.

Można też pytać o wszystko, co dotyczy rynku produktów finansowych. Obserwujmy reakcję doradcy. Pytajmy o przebyte szkolenia, kwalifikacje doradcy, można przepytać z produktów finansowych.

Czy za wizyty się płaci?

ubezpieczenia_pieniądzeNie! Za spotkania z doradcami ubezpieczeniowymi nie płaci się. Taki jest ich system pracy, że jeżdżą od spotkania na spotkanie i oferują produkty. Oczywiście osoba taka ponosi koszty dojazdu i poświęca czas, jednak z reguły jadąc w dany teren umawiają kilka spotkań. Podpisanie umowy na chociażby jednym z nich rekompensuje koszty i pozwala zarobić.

Doradcy są wynagradzani prowizją od podpisanej umowy, dlatego nie płaci się im bezpośrednio do kieszeni.

Kiedy podpisać umowę

Dobry doradca tak naprawdę nie podpisuje umów na pierwszym spotkaniu. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy klient sam skontaktował się z doradcą lub był wcześniej zdecydowany na ubezpieczenie czy też klient po prostu orientuje się na rynku ubezpieczeń. Zwykle jednak gdy doradca po przeanalizowaniu naszych potrzeb zaoferuje nam dane rozwiązanie, to pozwala nam się z nim „przespać”. To znaczy proponuje następne spotkanie, na którym zdecydujemy czy chcemy coś podpisać. Taki doradca nie boi się, że zrobimy wywiad środowiskowy, aby wybadać jego kompetencje lub poddamy jego propozycję analizom, ponieważ jest pewny swoich umiejętności i ufa oferowanym przez siebie produktom. Jeśli doradca chce za wszelką cenę wcisnąć nam produkt tu i teraz, powinna zapalić się nam czerwona lampka. Może to znaczyć, że jego produkt wcale nie jest korzystny, a aby nas przekonać używa różnych technik wpływu na naszą psychikę, jak perspektywa rychłej śmierci.

Dlatego wybierając doradcę trzeba postępować rozsądnie. Aby dowiedzieć się więcej warto też przeczytać Jak rozpoznać dobrego doradcę.

Jak traktować dobrego doradcęubezpieczenia_11

Współpraca zależy od obu stron, dlatego należy traktować doradcę tak, jakby się samemu chciało być traktowanym. To, że nie jest łatwo znaleźć dobrego doradcę ubezpieczeniowego nie jest łatwo, dlatego jeśli już znajdziemy takiego, to należy szanować jego czas.

  1. Pojawianie się na umówionych spotkaniach! Jeśli nie możemy się spotkać to należy przełożyć spotkanie kilka najpóźniej godzinę wcześniej.
  2. Doradca ubezpieczeniowy po analizie wieku, stanu zdrowia klienta oferuje realne rozwiązania, nie spełnienie marzeń. Jeśli oferuje to drugie to – czerwona lampka…
  3. Polecenia to też forma zapłaty za spotkanie.
  4. Na drugie spotkanie umawiajmy się rzeczywiście jeśli zastanawiamy się nad kupnem ubezpieczenia. Jeśli nie mamy środków lub przekonania doradca naprawdę uszanuje taką decyzję.
  5. Nie należy kłamać doradcy. Zrobi on analizę na podstawie tego, co usłyszy. To samo tyczy się chorób. Zatajone choroby są często powodem odmowy wypłaty świadczenia z ubezpieczenia.

Prawda jest taka, że Rzeszów pełen jest akwizytorów, agentów czy doradców. Jak w każdym zawodzie zdarza się spotkać osoby z różnymi kompetencjami. Niestety uczciwych doradców rzetelnie wykonujących swoją prace, których priorytetem jest dobro klienta a nie prowizja, jest niewielu. Jeśli już trafimy na takiego doradcę to należy wykorzystać jego wiedzę i doświadczenie, bo to może pomóc zabezpieczyć przyszłość naszą i rodziny.ubezpieczenia_rzeszów

Zadowoleni klienci polecają swoich doradców. W rejonie podkarpackim osobę rzetelnie wykonującą swoją pracę, godnej zaufania z wieloletnim doświadczeniem w ubezpieczeniach można odnaleźć na stronie ubezpieczenia Rzeszów.

8 Odpowiedzi to “Ubezpieczenia Rzeszów”


  1. 1 tomekd 3 czerwca 2009 o 12:36 pm

    Ja tam szanuje doradców. zawsze wysłucham co proponują ale tylko z polecenia. akwizytorów pier….

  2. 2 tomi 5 czerwca 2009 o 5:02 pm

    Dokładnie. ja doradce rozpoznaje od razu. widać jak sie prezentuje jak wysławia

  3. 3 izka 9 czerwca 2009 o 8:39 am

    U mnie ostatnio był doradca. skorzystałam z tych porad, przydały się. Doradca pracuje już 10 lat w zawodzie, od razu budzi zaufanie. ubezpieczyłam się na życie. dzieki:*

  4. 4 fundusz 12 czerwca 2009 o 4:13 pm

    Porady są uniwersalne dlatego może je wykorzystać każdy, kogo interesuje kupno ubezpieczenia. Na stronie ubezpieczenia Rzeszów można znaleźć ciekawe informacje o ubezpieczeniach. można np zamówić symulację ubezpieczenia, którą doradca przyśle poprzez e-mail. Wtedy w domu na chłodno, bez wpływu i nacisku z niczyjej strony można przeanalizować czy nas stać na takie ubezpieczenie. to ciekawa opcja

  5. 5 danuta 26 lipca 2009 o 7:32 am

    ja mam 50 lat i zastanawia mnie czy opłaca mi się jeszcze ubezpieczyć. chodzi mi o zaoszczędzenie na emeryturę. Ostatnio był u mnie doradca – zainteresował mnie ofertą. jeszcze nic nie podpisałam, ciągle się waham, ale umówiłam się na następne spotkanie. teraz spróbuje go troche sprawdzić, tak jak to tu napisano…


  1. 1 Ubezpieczenia Rzeszów - ubezpieczenie majątkowe - Biznes Trackback o 30 Maj 2009 o 4:00 pm
  2. 2 Artykuły tematyczne » Archiwa bloga » Ubezpieczenia Rzeszów - turystyczne Trackback o 15 czerwca 2009 o 10:10 am
  3. 3 Ubezpieczenia Rzeszów | Moment Prawdy Trackback o 5 września 2009 o 2:38 pm

Dodaj komentarz




Maj 2024
Pon W Śr Czw Pt S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Blog Stats

  • 14 990 hits